هنگامی که کارآفرینان جوان برای راه اندازی کسب و کار خود اقدام می کنند، در ابتدا با چالش هایی مواجه خواهند شد. مالیات بر درآمد، حق بیمه Bağ-Kur و مالیات تکلیفی یا همان Stopaj مسائلی هستند که کارآفرینان جوان ممکن است در ابتدا با آنها مشکل داشته باشند. در این مقاله به حمایت از کارآفرینان جوان می پردازیم

یکی از کنجکاوترین موضوعات برای جوانان زیر 29 سال است که می خواهند یک شرکت تاسیس کنند . کارآفرینان جوان چگونه باید یک شرکت تاسیس کنند، حمایت های کارآفرینی چیست ؟‌، چگونه برای این حمایت اقدام کنیم، چه مزیت هایی دارد، می توانید همه آنها را در مقاله بیابید. برای اطلاعات بیشتر می توانید بسته کارآفرین جوان ما را با کلیک بر روی اینجا مشاهده کنید.پس از بررسی بسته ما می توانید با پر کردن فرم مشاوره رایگان دریافت کنید.

فرصت هایی برای کارآفرینان جوان

بسته حمایت از کارآفرینان جوان در قانون حمایت از جوانان که در تاریخ 2018/05/18 لازم الاجرا شد،  برای جوانانی که قصد تاسیس شرکت را دارند، مزایای بسیار خوبی را فراهم می کند.

موضوعی که مستقیماً به جوانانی که در محدوده قانون هستند مربوط می شود، حمایت از هزینه بیمه خویش فرما Bağ-Kur و مزایای مالیاتی برای کارآفرینان جوان است. کارآفرینان جوان می توانند با مالیات بر درآمد و حمایت حق بیمه باغ-کور که در حمایت از کارآفرینان جوان گنجانده شده است، با اطمینان بیشتری قدم اول را در زندگی تجاری بردارند

که می تواند هنگام تأسیس یک شرکت انفرادی از آن بهره مند شود .

چگونه یک شرکت انفرادی تاسیس کنیم؟

به شرکت های کوچک و متوسطی که می توانید به صورت انفرادی تأسیس کنید ، مالکیت انفرادی می گویند . شرکت انفرادی ساده ترین نوع شرکت برای راه اندازی و خاتمه است. پول دفتر مالیات و حسابداری که باید به صورت ماهانه و سالانه پرداخت کنید نیز نسبت به سایر شرکت ها کمتر است.

مدارک لازم برای تاسیس شرکت انفرادی :

  • کپی شناسنامه
  • عکس پاسپورت
  • گواهی اقامت
  • بیانیه امضا
  • کپی سند مالکیت / قرارداد اجاره

چه کسانی می توانند از حمایت کارآفرینان جوان بهره مند شوند؟

شرایط لازم برای بهره مندی از حمایت کارآفرین جوان به شرح زیر است:

  • بین 18 تا 29 سال (حداقل 30 سال) باشد
  • استفاده از Bag-Kur برای اولین بار از 1 ژوئن 2018
  • عدم افتتاح شرکت یا شریک قبلی

در صورت ارائه این ویژگی ها می توانید از حمایت کارآفرینان جوان بهره مند شوید.

پشتیبانی شرکت مالتین

مزایای حمایت از کارآفرینان جوان

حمایت از کارآفرینان جوان برای جوانان 18 تا 29 ساله که یک شرکت انفرادی تأسیس می کنند، برای سود حداکثر 75 هزار لیر در سال به مدت 3 سال، معافیت مالیاتی بر درآمد را در نظر می گیرد.

از سال 2023، کمترین حق بیمه BAĞKUR 1.726,38 لیر در ماه است. خزانه داری دولتی در مجموع 20.716 لیر حق بیمه بگ-کور به مدت 1 سال به جوانانی که تحت پوشش حمایت BAĞKUR هستند پرداخت می کند.

چگونه برای حمایت از کارآفرینان جوان اقدام کنیم؟

شما می توانید با درخواستی که با اداره مالیات تعاملی تهیه خواهید کرد، برای حمایت از کارآفرینان جوان اقدام کنید. پس از تأیید دادخواست شما به اداره مالیات،از حمایت از کارآفرین جوان بهره مند خواهید شد.

اگر فرآیند بهره مندی حق بیمه دارید، می توانید آن را از اداره SGK نیز حذف کنید تا بتوایند از این حمایت استفاده کنید

اگرچه شرکت های انفرادی در مقایسه با شرکت های سرمایه ای ساختار ساده تری دارند ، اما این امکان برای یک کارآفرین وجود ندارد که به تنهایی از قوانین مالیاتی، قانونی و قوانین تجارت ترکیه و کاربردهای دقیق آگاهی داشته باشد. راه اندازی شرکت با گام های صحیح شما را قادر می سازد تا در زندگی کاری خود تصمیمات کارآمد و موفقی بگیرید.

از کجا باید شروع کنم؟

شرکت مالتین که در زمینه تاسیس و مدیریت شرکت فعالیت دارد، می تواند با خدمات دفتر مجازی خود، پشتیبانی حرفه ای از شما ارائه دهد و ارزش برند شرکت شما را به بالاترین سطح برساند.

پلتفرم نوآورانه و پویا ما به راحتی با حوزه کارآفرینی شما سازگار می شود، جایی که ایده های خلاقانه خود را محقق خواهید کرد و به شما کمک می کند تا با سبک کردن هزینه ها، یک قدم به رویاهای خود نزدیک شوید.