اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید خانه به قیمت 400 هزار دلار یک روش قانونی پرکاربرد در ترکیه است. از نظر مقررات قانونی و عملکرد آن در عمل، مبنای حقوقی مهمی دارد.

در مقاله خود در مورد فرصت، شرایط و مراحل اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملکی 400 هزار دلاری صحبت کردیم. ما به سوالات متداول پاسخ دادیم. توصیه می کنیم آن را با دقت بخوانید، زیرا موضوع مهمی است.

شهروندی با ملک 400 هزار دلاری

اخذ تابعیت ترکیه توسط خارجی که ملکی را به ارزش حداقل 400 هزار دلار خریداری می کند و متعهد می شود که به مدت 3 سال با حاشیه نویسی در دفتر ثبت اسناد و املاک به فروش نرسد، اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک به قیمت 400 هزار دلار نامیده می شود. “.

مقررات اساسی آن در ماده 12 قانون شهروندی ترکیه به شماره 5901 و ماده 20 آیین نامه اجرای قانون شهروندی ترکیه به شماره 27544 در روزنامه رسمی آمده است. علاوه بر این، ترتیب اصلاحیه مورخ 12 مه 2022 نیز در اینجا مهم است.

ما مقاله خود را مطابق با مقررات قانونی که در مورد تابعیت 400 هزار دلاری و عملکرد در عمل بیان کرده ایم آماده کرده ایم.

کسب شهروندی به مبلغ 400 هزار دلار اساساً در رده “کسب تابعیت ترکیه از طریق استثنایی” قرار می گیرد.

مهم: اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید خانه به ارزش 400 هزار دلار، فرآیندی است که در عمل بر مبنای قانونی جدی پیش می رود. جزئیات فنی جدی دارد. دولت سیاست های دائماً در حال تغییر در مورد اخذ تابعیت از این طریق دارد. به همین دلیل، پیگیری این روند با کمک یک وکیل مهم است.

400.000 دلار شرایط شهروندی

شرایط شهروندی 400 هزار دلاری در مقررات قانونی ذکر شده در بالا گنجانده شده است. می توانیم این شرایط را به صورت زیر فهرست کنیم:

 • خارجی از نظر امنیت ملی و نظم عمومی هیچ گونه ناراحتی ندارد.
 • با خرید یک غیر منقول به ارزش حداقل 400 هزار دلار،
 • مشروط روی سند ملکی غیرمنقول به ارزش حداقل 400 هزار دلار که به مدت 3 سال قابل فروش نیست.

سه شرط وجود دارد. البته املاکی که خارجی ها می توانند بخرند باید ویژگی هایی نیز داشته باشند. به عبارت دیگر به طور کلی باید شرایط خرید ملک خارجی از ترکیه برای خارجی ها فراهم باشد. در این رابطه می توانید مقاله ما را با عنوان شرایط خرید خانه و زمین برای خارجی ها از ترکیه مطالعه کنید .

جهت خرید ملک میتوانید از لیست پروژه های ما دیدن فرمايید – مالتین شرکت مهاجرتی و املاک در ترکیه

مهم: قبل از مقررات 13 می 2022، شرط اخذ تابعیت از طریق خرید ملک به مبلغ 400 هزار دلار، 250 هزار دلار بود. با آیین نامه جدید این مبلغ به 400 هزار دلار افزایش یافته است. این رقم جدید از 13 ژوئن 2022 اجرایی شد.

 

چگونه با خرید ملک، تابعیت ترکیه را دریافت کنیم؟

اول از همه، اخذ تابعیت ترکیه با خرید ملک به مبلغ 400 هزار دلار؛

 • فرصت خارجی برای اخذ تابعیت ترکیه باید ارزیابی شود. باید بررسی شود که آیا شرایط عمومی برآورده شده است یا خیر.
 • در صورتی که امکان اخذ تابعیت از راه آسان تری برای فرد خارجی وجود دارد باید این مسیر را طی کرد. اگر راه آسان تر و سریع تری وجود نداشته باشد، می توان با خرید خانه به قیمت 400 هزار دلار، تابعیت دریافت کرد.
 • ابتدا اموال غیرمنقول خریداری شده و توضیحات لازم بر روی سند ملکی درج می شود. املاک باید با تابعیت سازگار باشد.
 • سپس مدارک لازم تهیه می شود. ما مدارک مورد نیاز را در زیر شرح داده ایم.
 • درخواستی به اداره مهاجرت استانی برای اجازه اقامت کوتاه مدت ارسال می شود. سپس برای درخواست شهروندی با ضمیمه مدارک به دادخواست های لازم به اداره کل جمعیت و امور شهروندی مراجعه می شود.
 • در طی فرآیند، وضعیت درخواست مورد سوال قرار می گیرد، در صورت وجود اسناد مفقود یا هر داده درخواستی دیگری، آنها تکمیل می شوند. در نهایت نتیجه درخواست به اطلاع متقاضی یا وکیل وی می رسد.
 • همانطور که در ادامه اشاره خواهیم کرد، در صورت رد درخواست، امکان طرح دعوای ابطال اقدام اداری وجود دارد.

توجه: حتی در صورت احراز تمامی شرایط فوق، احتمال رد درخواست از نظر نظری وجود دارد. زیرا تابعیت یک شخص از حقوق حاکمیتی دولت است. به همین دلیل این روند باید به طور کامل و در راستای سیاست های فعلی دولت دنبال شود. در این مرحله، کار درست این است که با یک وکیل با تجربه خارجی کار کنید.

ملاحظات

در مقاله خود در مورد جزئیات فرآیند اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید خانه به قیمت 400 هزار دلار و روند عملی آن صحبت کردیم. همانطور که مشاهده می شود، مبنای حقوقی مهمی وجود دارد. برخی از مسائل وجود دارد که خارجیانی که می خواهند با خرید ملک، تابعیت ترکیه را دریافت کنند، باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند. با توجه به این:

 • فرد خارجی باید بداند که تا 3 سال نمی تواند ملک مربوطه را بفروشد.
 • در این روند، او باید از اقدامات و اظهاراتی که با تابعیت ترکیه او در تضاد است دوری کند.
 • فرآیند اخذ تابعیت از طریق خرید ملک فرصت بسیار مهمی است زیرا شامل همسر و فرزند نیز می شود. برای اینکه این فرصت از دست نرفته باشد، باید این روند را با دقت دنبال کرد.
 • برای فرد و خانواده اش که می خواهند با خرید ملک به مبلغ 400 هزار دلار شهروند ترکیه شوند مصاحبه انجام می شود. در این مصاحبه شفاهی به این موضوع پرداخته می شود که آیا فرد برای تابعیت ترکیه مناسب است یا خیر.
 • هنگام خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار باید جزئیاتی را در نظر گرفت. با وجود اینکه ارزش آن بیش از 400 هزار دلار است، اما هر ملکی برای شهروندی مناسب نیست. بر اساس فهرستی که هر ساله توسط این وزارتخانه به روز و منتشر می شود، اموال غیرمنقول در برخی محلات برخی استان ها و مناطق مناسب نیست. زیرا تنها 10 درصد از مساحت یک منطقه را خارجی ها می توانند خریداری کنند. به همین دلیل باید ملک را بر حسب چنین ضوابطی ارزیابی کرد و از آن طریق خریداری کرد و از آن طریق وارد فرآیند شد. به این می گویند ارزیابی اولیه قانونی و باید با کمک یک وکیل مجرب انجام شود.

سوالات متداول

فرآیند شهروندی ترکیه با خرید ملک چقدر طول می کشد؟

پروسه اخذ تابعیت ترکیه با خرید ملک تقریباً 8 تا 9 ماه طول می کشد. پروسه خرید غیر منقول و گذاشتن حاشیه نویسی 1 تا 2 ماه طول می کشد و پس از آن درخواست ثبت می شود و 7 تا 8 ماه فرآیند ارزیابی زیر سوال می رود.

آیا می توان 400 هزار دلار ملک از یک خارجی خریداری کرد؟

اموال غیرمنقولی که برای اخذ تابعیت باید خریداری شود نباید از خارجی دیگری خریداری شده باشد. به عبارت دیگر، باید یک غیر منقول خریداری شده از شهروند یا شخص حقوقی ترکیه وجود داشته باشد.

هزینه شهروندی با خرید ملک چقدر است؟

فرآیند اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید املاک و مستغلات یک فرآیند یکپارچه نیست. شامل چندین مرحله است. هزینه ها و هزینه های مختلفی در این فرآیند وجود دارد. برای اطلاع از اینکه این موارد هزینه که برای سال 2023 به روز شده اند چقدر مطابقت دارند، مشورت با یک وکیل مفید خواهد بود. زیرا می تواند با توجه به رویداد مشخص متفاوت باشد.

مدارک مورد نیاز در درخواست شهروندی با خرید خانه چیست؟

فرآیند خرید ملک به قیمت 400 هزار دلار شامل مراحل بسیاری است. مدارک مورد نیاز در مراحل؛ فرم درخواست، مدرک هویت از کشور مبدا، گواهی ازدواج در صورت متاهل، مدارک هویتی فرزندان در صورت وجود، گذرنامه و عکس بیومتریک، اجازه اقامت کوتاه مدت، ترجمه پاسپورت فرد خارجی و همسر و فرزندانش توسط مترجم قسم خورده. و محضری می توان آن را به عنوان اسناد سند مالکیت درج کرد که نشان می دهد خریده شده است و به مدت 3 سال قابل فروش نیست.

هزینه وکالت شهروندی با خرید خانه چقدر است؟

در فرآیند اخذ تابعیت از طریق خرید خانه به مبلغ 400 هزار دلار، هزینه وکالت با توجه به محدوده درخواست مشخص متفاوت است. اینکه آیا این فرآیند برای خانواده خارجی، مجوز اقامت، ارزش املاک، وضعیت حقوقی خارجی و غیره اجرا می شود. از آنجایی که بسیاری از عوامل بر دشواری و پیچیدگی فرآیند تأثیر می‌گذارند، هزینه وکیل بر این اساس متفاوت است. در این مرحله، سوال از یک وکیل مفید خواهد بود.

در صورت رد درخواست شهروندی با خرید ملک چه باید کرد؟

در صورت رد درخواست شهروندی با خرید ملک، امکان طرح دعوای ابطال وجود دارد. از آنجایی که رد درخواست تابعیت یک اقدام اداری است، پس از ابطال دعوای اداری ظرف مدت 60 روز قابل طرح در دادگاه اداری می باشد.

چه کسی با خرید ملک به قیمت 400 هزار دلار تصمیم به اخذ تابعیت ترکیه می گیرد؟

در این فرآیند، تصمیم برای اجازه اقامت کوتاه مدت توسط “اداره مهاجرت استان” گرفته می شود. «وزارت محیط‌زیست و شهرسازی» موافقت می‌کند که آیا شرط خرید غیرمنقول حداقل 400 هزار دلاری وجود دارد یا خیر. پس از ارزیابی درخواست شهروندی توسط “اداره کل جمعیت و امور شهروندی”، “رئیس جمهور” تصمیم به اخذ تابعیت می گیرد.

آیا یک فرد خارجی می تواند بدون ورود به ترکیه املاک و مستغلات بخرد؟

معاملات خرید ملک در ترکیه با وکالتنامه قابل انجام است. به همین دلیل حضور فرد خارجی در ترکیه الزامی نیست.

آیا اخذ تابعیت از طریق خرید ملک شامل همسر و فرزندان می شود؟

اخذ تابعیت توسط یک خارجی با خرید ملک به مبلغ 400 هزار دلار به همسر و فرزند سرایت می کند. به عبارت دیگر، هم همسر خارجی و هم فرزندان خردسالشان ( زیر 18 سال ) از این طریق تابعیت ترکیه را کسب می کنند.